"Zielone tło" naszego ogródka

Krzewy i drzewa tworzą podstawę ogródka. Wydzielają przestrzeń , osłaniają od uciążliwego sąsiedztwa. Drzewa iglaste upiększają nawet w zimie.
Z powodu rozmiarów i długowieczności krzewy i drzewa są stałym składnikiem ogrodu. Często przesądzają o jego charakterze. Dlatego warto dobrze przemyśleć, jakie krzewy i drzewa ozdobne dobrać do ogrodu. Również dobór punktu w którym drzewa ozdobne zostaną zasadzone, powinien być dokładnie przemyślany. Dużej dyscypliny wymaga projektowanie małych ogródków. Przed kupnem roślin koniecznie musimy brać pod uwagę ich ostateczne wymiary, i zobaczyć w wyobraźni jak po latach wypełnią przestrzeń naszego działki.
ogród
Dodał: Travis
Źródło: http://www.flickr.com
Lepiej jednak nie sadzić wyłącznie roślin zimozielonych, zwłaszcza wyłącznie iglaków. Zaletą krzewów i drzew iglastych jest fakt, że są one dość łatwe w uprawie, niemniej jednak wypełniona tylko nimi działka wygląda dość monotonnie. Drzewa (zobacz również prowadzenie sprawy w urzędzie) iglaste doskonale sprawdzają się w charakterze roślin żywopłotowych (przede wszystkim tuje jak też kolumnowe jałowce), a także jako tło dla pozostałych roślinek (sadzonki drzew). Drzewka domowe w ogródku są niezastąpione w zimie. Latem zaś nie skupiają uwagi, dopiero późną jesienią, gdy opadnie listowie z innych roślinek i ogród zamiera, wysuwają się na pierwszy plan. Gatunki krzewów o bordowych, pomarańczowych oraz żółtych liściach trzeba stosować z wyczuciem. Są one tak mocnym akcentem kolorystycznym, że ich nadmiar wprowadzić może odczucie chaosu oraz pstrokacizny. Warto posadzić w ogrodzie chociaż kilka krzewów oraz drzew, które późnym latem przybierają złocistorude barwy, na przykład: azalie, berberysy, grujecznik japoński, kaliny, irgi, klony, sumak octowiec. Razem z jesiennymi marcinkami, nawłociami, zawilcami japońskimi oraz złocieniami stworzą nasycone kolorem aranżacje w naszym ogrodzie. Czar zimowego ogródka jest mniej oczywisty niż wiosną, latem bądź jesienią. Niedostatek kolorowych roślinek powoduje, że na pierwszy plan wysuwają się drzewa - wejdź i sprawdź - o wyszukanym pokroju, poskręcanych pędach (przykładowo modrzew japoński Diana czy robinia akacjowa Tortuosa). Na pędach wielu drzew wiszą jeszcze barwne owoce. Kuszą one ptaki dzięki którym śnieżna przestrzeń ogródka ożywa (sklep ogrodniczy online).


Sprawdź też

Projektowanie ogrodu i podwórka- kiedy powinniśmy rozpocząć przygotowania, by w odpowiedni sposób zagospodarować teren oraz ułatwić sobie pracę

piękny ogródek
Dodał: Nick
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas wykonywanie projektu budynku mieszkalnego, warto również zastanowić się nad tym jak będzie wyglądało nasze podwórko jak również ogród. Powierzchnia przed posesją może być doskonałą ozdobą naszego domu, jeśli będzie w odpowiedni sposób urządzona. Gdy przed rozpoczęciem prac na budowie pomyślimy nad urządzeniem naszego podwórka, możemy ułatwić sobie kilka czynności. Mnóstwo z zabiegów mających na celu upiększenie naszej działki może zostać wykonywanych podczas budowania domu. Możemy zaprojektować podwórko czy też ogród oraz zaraz po zakończeniu ciężkich robót rozpocząć urządzanie terenu przeznaczonego na ogród.
2020/04/01, 12:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.