Jak zmniejszyć koszty założenia systemu nawadniającego w ogrodzie?

W celu podniesienia opłacalności systemu nawadniającego w naszym przydomowym ogródku można zastosować parę prostych trików. Po pierwsze można skontrolować czy na obszarze naszego ogrodu nie znajdują się źródła wody gruntowej. Wykopując odpowiednią studnie możemy zaopatrzyć się w darmowe źródło wody dla naszego ogrodu. Tym bardziej, że woda dla naszych zielonych podopiecznych nie musi spełniać wszystkich wymagań sanitarnych, co woda pitna. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie zbiorników na deszczówkę. Rozwiązanie to ma oczywiście swoje minusy bo dalej jesteśmy uzależnieni od opadów atmosferycznych ale możemy pomniejszyć w ten sposób wpływ suchych okresów. Jeżeli te rozwiązania nie pasują do naszego ogródka możemy także zainstalować dodatkowy licznik do wody przeznaczanej do podlewania.
w ogrodzie
Dodał: mogollon_1
Źródło: http://www.flickr.com
Domyślnie za każdą pobraną objętość wody wodociągi miejskie doliczają jeszcze opłaty powiązane z odprowadzaniem ścieków. Opłaty za wodę pobraną aby podlewać ogród będą wtedy znacznie mniejsze. Tu również na temat: warto sprawdzić więcej.

magiczny ogród
Dodał: mogollon_1
Źródło: http://www.flickr.com
Ogród winien służyć nam jako miejsce wypoczynku, relaksu, wyciszenia oraz stanowić funkcję reprezentacyjną .W czasie projektowania winniśmy zwrócić baczność aby zachwycał swoim wyglądem a zarazem był praktyczny.

Zaintrygowały Cię podane treści? Niezwykle nas to cieszy i jednocześnie zachęcamy Cię do serwisu twórcy (http://www.procleaner.pl/odbior-odpadow/) po kolejną dawkę detali.

Aby ogród wzbudzał zachwyt swoim wyglądem, musimy dobrać właściwe rośliny i zapewnić im warunki do prawidłowego życia. Jednym z podstawowych warunków do życia roślin, a także ich ładnego wyglądu jest systematyczne i odpowiednie podlewanie. Biorąc pod uwagę różnorodność gatunków roślin w naszych ogrodach, musimy wiedzieć że tak jak nie wszystkie rośliny mogą mieć takie same stanowiska w naszym ogrodzie, to i nie każde rośliny możemy podlewać w ten sam sposób. Zerknij także tutaj - warto wiedzieć.

Możliwości jakie daje nam automatyczny system nawadniania, czyli podlewanie systematyczne, o odpowiedniej porze i w odpowiednich porcjach przyczynia się do ładnego wyglądu naszego ogrodu, oszczędności wody nawet do 50% oraz oszczędności naszego cennego czasu którego w aktualnych czasach bardzo nam brakuje, co daje nam również komfort wyjazdu np. na urlop gdzie nie musimy martwić się o nasz ogród. Tego na pewno nie da się osiągnąć podlewając w tradycyjny sposób. Dobrze zaprojektowany i zrobiony automatyczny system nawadniania zezwoli nam na długoletnią bezawaryjną pracę i na uniknięcie przykrych niespodzianek typu uschnięcie, choroby krzewów.


Sprawdź też

Atrakcyjny i schludny trawnik przez pełny sezon.

w ogródku
Dodał: Casey Hugelfink
Źródło: http://www.flickr.com
Ozdobą nie jednego polaka przeważnie jest jego ogród. Często jednym z najistotniejszych, jak i wywierających piorunujące wrażenie, elementów jest trawnik. Gęsta zieleń, dokładnie przystrzyżona trawa, jednakowa gęstość- tych cech chce każdy ogrodnik. W jaki sposób więc sprawić, by nasz trawnik sprawiał, by sąsiadom rzedły miny na jego widok?

Biorąc pod uwagę wydatki związane z założeniem od nowa trawnika, obsadzenia roślinami rabat (odtworzenie ogródka po wyschnięciu z powodu np. urlopu) to koszty założenia systemu na pewno się opłacą i dadzą nam same pożytki co można nazwać nie inaczej jak dobrą inwestycją. By automatyczny system nawadniania spełniał swoją funkcję opisaną wyżej trzeba zaprojektować go tak aby uwzględniał: parametry źródła wody, różne zapotrzebowanie roślin na wodę, kształt terenu, nasłonecznienie, gatunek gruntu, itp.
2020/04/03, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.