Aranżacja przestrzeni wokół domu jest sporym wyzwaniem, szczególnie, jeśli mamy sporo przestrzeni do zagospodarowania

Większość właścicieli posiadłości może pozwolić sobie chociaż na mniej lub bardziej rozbudowany taras, który mogą udekorować wspaniałymi kwiatami i na którym można zrelaksować się w promieniach słońca.Do stworzenia tarasu należy w pierwszej kolejności przygotować odpowiednio grunt. Taras możemy zaplanować bezpośrednio na poziomie terenu bądź na podwyższeniu. Może również być zadaszony bądź odkryty. Istotne jest zaopatrzenie się we właściwą płytę tarasową, która musi spełniać wszystkie niezbędne wymagania. Jakie?


Gazon ABAX
Dodał: Polbruk
Źródło: Polbruk
Oczywiście płyta tarasowa (zobacz na stronie) musi być mrozoodporna i wodoodporna. Wytrzymałość na wszelkie warunki atmosferyczne – opady, nasłonecznienie itp. jest niezwykle ważnym czynnikiem mówiącym o jakości płyty. Nie powinna łatwo pękać, z kolei powinna być odporna na ścieranie. Elementy tego typu pękają przeważnie z powodu nasiąkania wodą. Dlatego musi je cechować niska porowatość, dzięki czemu poziom nasiąkliwości jest mniejszy. Z kolei odporność na ścieranie nie powinna wykluczać odpowiedniej przyczepności płyt – mają być antypoślizgowe.

Jest to bardzo ważne, jako że zwłaszcza po deszczu o wypadek na tarasie nie jest trudno.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej informacji na ten temat, kliknij na ten odsyłacz do serwisu (https://artimbo.pl/ploty-torino-l,g51.html), a znajdziesz w tamtym miejscu dużo ciekawych informacji.

Płyty tarasowe powinny także rzecz jasna dobrze się prezentować – w sprzedaży
udostępnia się różnorakie ich rodzaje. Mogą posiadać klasyczny i elegancki kształt, lub też asymetryczną, niebanalną formę. Doskonale wygląda taras będący niejako przedłużeniem powierzchni mieszkalnej – tego rodzaju aranżacja powiększa optycznie teren i oferuje estetyczny wygląd na zewnątrz i wewnątrz domu. Tylko nieliczni mogą sobie zagwarantować wspaniałe gazony (ciekawa propozycja) przed domem, które wymagają sporego terenu.

Wspomniane płyty mogą być zrobione z betonu, klinkieru czy kamienia.

Ciekawi Cię istotna propozycja (http://artimbo.pl/meble-ogrodowe,g58.html) zakupu podobnego produkty? Namawiamy zatem do wejścia w poniższy link. W nim wyszukasz ich znacznie więcej.

Najokazalej wyglądają oczywiście płyty z kamienia, ponieważ naturalny kamień taki jak granit, bazalt czy sjenit posiada rozmaite faktury, które idealnie komponują się z otaczającą przyrodą. Ale płyty rzecz jasna należy dobierać do całej aranżacji - jeżeli w domu dominuje drewno, a w ogrodzie znajdują się drewniane meble, wówczas warto zadbać, aby i taras zrobić z drewna. Dzięki temu aranżacja będzie jednolita.
2020/08/29, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.