Oczko wodne - próba definicji

Z przydomowymi ogrodami mamy w naszym kraju do czynienia od dziesięcioleci, można więc mówić o tym, że na stałe wpisały się już w polski krajobraz. Nie da się jednak ukryć tego, że w ostatnich latach zmieniają się pełnione przez nie funkcje, a przeobrażenia, z jakimi mamy obecnie do czynienia, są naprawdę znaczące. Istotną rolę w nich odgrywa obecnie oczko wodne.
Oczko
Dodał: cliff1066
Źródło: www.flickr.com
Do niedawna przydomowy ogród wykorzystywany był przede wszystkim jako teren, na którym można było uprawiać owoce i warzywa.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło (http://zielonastrefa.net/) a odnajdziesz w tamtym miejscu dodatkowe informacje. One także z pewnością będą dla Ciebie interesujące.

Niekiedy w ich sąsiedztwie pojawiały się również kwiaty, ogród miał jednak przede wszystkim żywić, a dopiero potem zdobić. Na początku dwudziestego pierwszego wieku odchodzimy jednak od takiego jego postrzegania godząc się na rozwiązania, o których jeszcze nie tak dawno zwyczajnie nie mogło być mowy.

Tak, jak ma to miejsce na zachodzie Europy, ogród staje się przede wszystkim miejscem, w którym możemy zrelaksować się po ciężkim dniu, odpocząć i spotkać się z przyjaciółmi. Tam, gdzie do tej pory rosły warzywa, dziś pojawia się trawa, grządki truskawek zastępują drewniane ławeczki, a marzeniem niemal każdego właściciela ogrodu staje się oczko wodne – synonim pewnego luksusu i źródło niezapomnianych doznań.

Sprawdź też

Gdzie poszukiwać propozycji mieszkań na sprzedaż?

mieszkanie
Źródło: pixabay.com
Jeśli pragniemy nabyć mieszkanie, to na początek musimy zastanowić się czy interesuje nas nowiusieńkie mieszkanie z rynku wtórnego albo być może mieszkanie z rynku pierwotnego. Zarówno na pierwszym, jak też na drugim rynku odnajdziemy sporo interesujących mieszkań na sprzedaż, aczkolwiek różnica w mieszkaniach jest całkiem znacząca.


Samo pojęcie jest stosunkowo nowe, a prace nad ustaleniem jego definicji nadal trwają. Zazwyczaj jednak mówiąc o oczku wodnym mamy na myśli niewielki zbiornik wodny przypominający mikroskopijne jezioro. W tym miejscu należałoby zresztą przerwać, o ile bowiem jedni właściciele przydomowych ogrodów poważnie zastanawiają się nad zarybianiem oczek wodnych i wprowadzaniem do nich roślinności ozdobnej, o tyle inni nie biorą nawet pod uwagę takich rozwiązań uważając, że oczko wodne powinno pełnić przede wszystkim funkcję rekreacyjną. Kolejni właściciele ogrodów różnią się i wówczas, gdy próbują odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak duże i jak głębokie powinno być oczko wodne. W zdecydowanej większości przypadków mamy do czynienia ze stosunkowo małymi projektami, na terenie naszego kraju możemy jednak spotkać również oczka wodne, które trudno jest nazwać niepozornymi mają bowiem zarówno imponujące rozmiary, jak i sporą głębokość, więcej tutaj:

Swoją rosnącą popularność oczka wodne zawdzięczają przede wszystkim atrakcyjności wizualnej. Nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że osoby, którym zamarzy się ich budowa (badania starzeniowe) nie muszą obawiać się o konieczność uzyskania w tym celu zgody wydanej przez odpowiedni organ administracyjny.

Artykuł pochodzi z .
2020/07/14, 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.