Aranżacje kuchni po francusku lub skandynawsku

Jeżeli chcesz mieć unikalną przestrzeń kuchenną, możesz sięgnąć po jeden z obcych sposobów na aranżację. Świetnie w polskich warunkach będzie się prezentować styl francuski jak i styl skandynawski. Tego rodzaju aranżacje będą się wyraźnie odznaczać na tle klasycznych polskich aranżacji. Jakimi cechami wyróżniają się oba wspomniane style?

Jak urządzić wnętrze w stylu francuskim
Dodał: Media Forum Sp. z o.o.
Źródło: Media Forum Sp. z o.o.
Kuchnia w stylu francuskim musi być przede wszystkim rozświetlona oraz naturalna. Ma być miejscem, które musi wzmacniać radość z przyrządzania posiłków. Wystrój francuskiej przestrzeni kuchennej jest blisko natury, a przy tym niezwykle taktowny.

Żeby osiągnąć takie efekt warto wybrać przede wszystkim naturalne meble. Dobrze by były wykonane z jasnego drzewa. Można je zostawić we właściwym kolorze drewna, ale świetnie prezentują się też w bieli albo barwach kremowych. Dzięki temu przestrzeń kulinarna będzie również wyglądała na większą.

W kuchennych pomieszczeniach w stylu francuskim świetnie wygląda wyspa. Może ona mieć tak funkcję blatu, jak i stołu. Zawsze można też w większej kuchni wstawić osobny stół. Ponadto (przejrzyj tą witrynę http://www.rokad.pl-naciśnij nasz link) w kuchni francuskiej nie może zabraknąć przeszklonych szafek. Ponadto przydadzą się wielkie okna, które przy okazji rozjaśniają kuchnię, co jest pożądane w tym stylu. Na parapecie natomiast dobrze jest rozstawić kwiaty. Zielone dekoracje to kolejny często spotykany punkt kuchni francuskiej. Ponadto dobrym pomysłem są zdjęcia na ścianach. Przestrzeń kuchenna po francusku to także paski na tapicerkach mebli.

Aranżacje meble francuskie i skandynawskie są do siebie nieco podobne. Również stawia się tutaj na naturalność, a tez uniwersalność. Tego rodzaju styl pasuje właściwie do każdego wnętrza. W pomieszczeniu kuchennym powinna dominować barwa biała. Pomieszczenie powinno być nieskomplikowane, jasne i niezwykle funkcjonalne. Dobrze sprawdza się tutaj szkło we frontach szafek albo na stole. Oczywiście nie powinno również zabraknąć naturalnego drewna.


Sprawdź też

Architekci wnętrz - czasem naruszają normy i rozbudzają w starym wnętrzu, nowy wymiar

aranżacja wnętrz
Dodał: [ HarlowHeslop.com ]
Źródło: http://www.flickr.com
Pora wiosenna nadchodzi dużymi krokami. Robi się już coraz cieplej, dzień się wydłuża, a i słońca jest z dnia na dzień coraz więcej. Nadszedł moment na wiosenne porządki. Wyjmowanie z pudełek wiosennej i letniej odzieży. A może mielibyśmy chętkę na wiosenną zmianę wizerunku? Odmiana na pewno się przyda a może nie wyłącznie nam osobiście, ale również naszym wnętrzom - pokojom dziennym, miejscom do spania czy kuchniom. Mamy ochotę na odmianę ale w tej sytuacji nasuwa się sporo pytań. Gdzie znaleźć ciekawe aranżacje na wiosenną transformację mieszkania? Czy można, to wykonać bez bez wielkich kosztów?
2019/01/30, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.